اولین حمله باج افزار در انتخابات 2020 به زیرساخت های رای گیری در گرجستان ضربه زد

زیرساخت های اصلی رای گیری در یک شهرستان در جورجیا تحت تأثیر یک حمله باج افزار به هدف قرار دادن شبکه های دولت محلی قرار گرفته است.

یک حمله باج افزار با هدف قرار دادن سیستم های دولتی ایالت جورجیا هال همچنین بر زیرساخت های اصلی رای گیری تأثیر گذاشته است.

مقامات محلی در ابتدا جزئیات مربوط به حمله 7 اکتبر را منتشر کردند و اظهار داشتند که “سیستم های مهم در شبکه های دولت هال کانتی” تحت تأثیر قرار گرفته اند. امروز ، CNN گزارش این حادثه را این چنین بیان نمود”ممکن است اولین حمله باج افزار باشد که به زیرساخت های انتخابات در این فصل سیاسی ضربه زده است.”

به گفته سخنگوی هالی کانتی ، کتی کراملی ، پایگاه داده امضای رأی دهندگان شهرستان و نقشه حوزه رأی دهی به شدت تحت تأثیر حمله قرار گرفت. با این حال ، کرملی خاطرنشان کرد: این شهرستان در حال بازگرداندن آنلاین سیستم های آسیب دیده از جمله نقشه و پایگاه داده است.

“روند رای گیری برای شهروندان ما به دلیل مشکلات شبکه تحت تأثیر قرار نگرفته است.”

اعتقاد بر این نیست که مهاجمان سیستم های رأی دهی Hall County را به طور خاص هدف قرار داده اند ، زیرا بسیاری از خدمات شهرستان از جمله تلفن و ایمیل مختل شده است.

در صحبت با Cointelegraph ، برت کالو ، از شرکت امنیت سایبری Emsisoft ، خاطرنشان کرد که نهادهای دولت محلی ایالات متحده قربانی حملات باج افزارها با نرخ تقریباً 3 بار در هفته شده اند ، هرچند که وی معتقد است تأثیر روی رای گیری احتمالاً “خسارت جانبی” است.

اما کالو معتقد است که پیش از روز انتخابات حوادث بیشتری را که بر سیستم های رأی دهی تأثیر می گذارند ، مشاهده خواهیم کرد و این تأثیر بیش از آسیب فنی است.

“همچنین یک خطر بسیار واقعی وجود دارد که ممکن است اعتماد رای دهندگان را به یکپارچگی آرا متزلزل کند ، به خصوص که اعتماد ممکن است از قبل کم باشد.”

نگرانی ها در مورد تهدیدهای باج افزار ممکن است برای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده هفته ها افزایش یابد ، شرکت امنیتی NTT ماه گذشته هشدار داد که ممکن است بازیگران جنایی قبلاً به شبکه های اصلی دولت نفوذ کرده باشند و می توانند منتظر ایجاد ویرانی در نزدیکی انتخابات باشند.

کالو گفت که مجرمان علاقه مند به کسب حداکثر اهرم فشار هستند. “چه زمان بهتری برای اخاذی از دولت با نگه داشتن سیستم های خود برای باج گیری از زمان مورد نیاز این سیستم ها بهتر است؟” او گفت.

در تاریخ 12 اکتبر ، مایکروسافت اعلام کرد که شبکه اصلی باج افزار Trickbot را مختل کرده است ، که مشخص شد جنبش های سیاسی مانند Black Lives Matter را فرا می خواند تا قربانیان را برای بارگیری بدافزار فریب دهد. مجتمع فناوری اطلاعات همچنین محصولات امنیتی خود را آزادانه به سازمان های درگیر در انتخابات ارائه می دهد.

China’s Ant Group پلت فرم حق چاپ دیجیتال را در AntChain منتشر می کند
تاجران 16.2 میلیون دلار بیت کوین برای کارت های هدیه تخفیف خورده می فروشند
اخبار, اخبار جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست