چه کسی بیشترین استفاده را برای رمز ارزها و بلاکچین در دنیای واقعی در سال 2020 داشته است؟

سال 2020 یک سال حماسی برای رمز ارزها و بلاکچین بوده است .

در سال های آینده ، این احتمال وجود دارد که سال 2020 به عنوان لحظه ای جذاب برای ارزهای رمزپایه دیده شود. وقتی پنجشنبه سیاه در ماه مارس آغاز شد ، در عرض چند ساعت میلیاردها دلار از بازار را از بین برد. هرکسی بخاطر اینکه فکر می کرد ریکاوری سالها به طول انجامیده شده است.

اما تا ماه دسامبر ، بیت کوین (BTC) با دستیابی به شکست مقاومت 20 هزار دلاری ، تقریباً به 24 هزار دلار رسیده است و به بالاترین حد خود رسیده است. این در پایان اولین سال در تاریخ بیت کوین است که در آن با پس زمینه رکود جهانی آزمایش شد.

در واقع ، طبق داده های Glassnode ، 2020 نیز آدرس های فعال را به سطح 2017 نزدیک کرده است. بنابراین ، همانطور که گمانه زنی ها به عنوان دلیل بهبود شهاب سنگ بیت کوین به سرمایه گذاران نهادی اشاره دارد ، داده ها نشان می دهد که پذیرش عمومی در حال افزایش است.

این به یک سوال منجر می شود: کدام شرکت ها ، دولت ها و نهادهای دیگر بیشترین سهم را در نگهداری رمز ارزها در سال 2020 داشته اند؟ بدون ترتیب خاص ، در اینجا بهترین گزینه های Cointelegraph وجود دارد:

پی پال (PAYPAL)

هنگامی که در اواخر ماه اکتبر مشخص شد که غول صنعت پرداخت قصد دارد ارزهای رمزپایه را در سیستم عامل خود ادغام کند ، بازارها با ذوق و شوق به آن واکنش نشان دادند. اخبار PayPal چیزی را که مدت ها بود به آن شک می کردند تأیید کرد ، اما این خبر با یک گیلاس شگفت آور همراه بود: PayPal همچنین اعلام کرد که از ژانویه ، کاربران می توانند از رمز ارزها  در هر یک از 26 میلیون تاجر خود خرج کنند.

فقط بیت کوین نیست که از این اخبار سود برده است ، که به نظر می رسد یک چرخه تقویت مثبت برای سهام PayPal نیز ایجاد می کند. سهام این شرکت طی ماه های اعلام شده 17 درصد افزایش یافته است. در حالی که کاربران در ایالات متحده از قبل می توانند از این سرویس استفاده کنند ، PayPal از سال آینده تجارت رمزنگاری را برای تمام 300 میلیون کاربر جهانی خود آغاز خواهد کرد.

دفتر نظارت بر ارز

مدتهاست رابطه بین ارزهای رمزپایه و تنظیم کننده های ایالات متحده رابطه ای پرتنش بوده. با این حال ، در ماه ژوئیه ، هنگامی که دفتر نظارت بر ارز ارز یادداشتی را صادر کرد که چراغ سبز را برای بانک ها برای شروع خدمات نگهداری ارزهای رمزپایه فراهم می کند ، ناگهان همه چیز چرخش پیدا کرد.

این اقدام کلیه بانک های ملی و انجمن های پس انداز فدرال را تحت پوشش قرار می دهد و به طور موثری مانع قانونی قابل توجهی را برای تصویب ارزهای رمزپایه در کشور برطرف می کند. این نه تنها یک پیشرفت حیاتی برای دارندگان خرده فروشی ارزهای رمزپایه است ، بلکه زمینه را برای پذیرش نهادها هموار می کند. بعلاوه ، بانکها دیگر دلیلی ندارند که از ارائه خدمات مجاز به ارائه دهندگان خدمات ارزهای رمزپایه خودداری کنند ، با این فرض که آنها آمادگی لازم را برای رعایت استانداردهای عمومی مشتری شما را دارند

از منظر عملی ، برای نصب سیاست های امنیتی و زیرساخت های لازم برای مدیریت دارایی های دیجیتال ، مدتی طول خواهد کشید. با این وجود ، اقدامات OCC یک جهش اساسی در پیشبرد تصویب رمزنگاری در ایالات متحده است.

Dow Jones S&P 500

شاید به عنوان یک نتیجه مستقیم از اقدامات OCC ، و بدون شک به بازار بولیش(صعودی) در حال انجام است ، در ماه دسامبر مشخص شد که وال استریت به طور رسمی دارایی های دیجیتال در حال استفاده است. شاخص های S&P داو جونز با انتشار اطلاعیه ای تایید کرد که شاخص های ارز رمزنگاری شده از سال 2021 آغاز به کار می کند. این خبر به لطف همکاری با لوکا ، ارائه دهنده داده های بلاکچین مستقر در ایالات متحده است.

هنوز مشخص نیست که دقیقاً کدام دارایی ها به عنوان بخشی از شاخص ها مشخص می شوند. با این حال ، با داشتن 550 ارز رمزنگاری شده ، به نظر می رسد یک شرط منصفانه است که اکثریت قریب به اتفاق از توکن های رتبه بالا را شامل شود. این حرکت می تواند به تحقق بیشتر رمز ارز  کمک کند ، زیرا زیرساخت های جریان اصلی بازار باعث می شود دارایی های دیجیتال برای سرمایه گذاران وال استریت قابل دسترسی تر باشد.

مایک نووگراتز

مدیرعامل Galaxy Digital شاید بیش از هر فرد دیگری طرفدار تصویب Bitcoin در سال جاری باشد. پس از اینکه درآمد شرکت او 75٪ افزایش نسبت به سال گذشته نشان داد ، وی با بیان اینکه اعتقاد دارد بیت کوین پس از بیش از بالاترین رقم خود در سال 2017 ، 65،000 دلار است ، اظهار داشت:

چند روز بعد ، او دوباره به توصیه همه 3٪ از دارایی خالص خود را در دارایی نگه دارید و آن را تا سال 2025 هولد کنید.

وی همچنین با نشان دادن آمادگی برای قرار دادن پول خود در جایی که دهانش است ، به CNN گفت که 50٪ از ارزش خالص خودش را در دارایی های دیجیتال گره خورده است. یک هفته یا بیشتر ، بیت کوین به بالاترین سطح قبلی خود رسید.

دیو پورتنوی(Dave Portnoy)

بنیانگذار Barstool Sports در اکثر سالهای 2020 با ارزهای رمزپایه رابطه ای مجدد برقرار کرده است. در ماه اوت ، دیو پورتنوی ، معروف به “Davey Day Trader” ، برادران Winklevoss را به خانه خود دعوت کرد تا در مورد Bitcoin در مورد او به او بیاموزد. به دنبال آن ، او شروع به شیلینگ سکه های alt کرد ، که باعث شد برخی از اعضای رمزنگاری توییتر شروع به تماس گرفتن از او برای عدم تجربه کنند. یک روز بعد ، او ادعا کرد که در راه تبدیل شدن به یک میلیونر رمزنگاری شده است.

پس از کنار گذاشتن کامل دارایی های دیجیتال ، دو هفته بعد ، این کارآفرین دمدمی مزاج دوباره به بیت کوین بازگشت و این بار اعلام کرد که “قلب من رمزنگاری شده است”.

چه بخندید و چه چشمانتان را بچرخانید ، مسخره بازی های Portnoy بدون شک به جلب توجه به ارزهای رمزپایه کمک کرد. بنابراین ، نفوذ وی در فرزندخواندگی باعث می شود تا جایی در این لیست قرار گیرد.

دادگاه عالی هند(The Supreme Court of India)

در سال 2018 ، بانک رزرو هند ضربه سنگینی به شرکت های ارز رمزپایه ای وارد کرد که در دومین کشور پرجمعیت جهان فعالیت می کنند. در نتیجه اقدامات دولت برای جلوگیری از همکاری بانک های محلی با شرکت های رمزنگاری ، شهروندان هندی دیگر نمی توانستند ارزهای رمزپایه را در صرافی ها معامله کنند ، و آنها را مجبور به ورود به شبکه های همتا به همتا کنند و در مورد کسانی که می خواهند از فیات تجارت کنند ، به بازار سیاه.

در مارس سال جاری ، دادگاه عالی هند با صدور حکمی برجسته ، این تصمیم را لغو کرد و آن را “مغایر با قانون اساسی” دانست. این اقدام به طور موثر ارزهای رمزنگاری شده را به 1.3 میلیارد نفر رساند.

اگرچه برخی از سر و صداهای موقت وجود دارد که ممکن است چرخش دیگری در راه باشد ، اما حکم SCI به صحنه رمز ارز هند کمک قابل توجهی کرده است. تا ژوئن ، موجی از مبادلات جدید در این کشور آغاز شده است که خدمات ارز رمزنگاری شده را برای میلیون ها کاربر جدید باز می کند.

جی پی مورگان (JPMorgan)

در فوریه 2019 هنگامی که جیمبورک بانکی JPMorgan اعلام کرد که قصد دارد رمز ارز خود را برای کمک به تسویه حساب در شبکه خود راه اندازی کند ، کاملاً نظر برگشت. در اکتبر سال جاری ، بالاخره سکه JPM منتشر شد ، که در واقع یک ثبات ثابت بورس دلار است. با این حال ، با توجه به اندازه دامنه جهانی JPMorgan ، تخمین زده می شود که این سکه در صنعت مالی جهانی صدها میلیون دلار در هزینه های جانبی صرفه جویی کند.

این حرکت بعید است تاثیری در بازارهای رمزنگاری داشته باشد ، فقط به این دلیل که JPM Coin فقط در شبکه بسته JPMorgan استفاده می شود. با این حال ، گزارش شده است که بانک هر روز معاملات با ارزش حدود 6 تریلیون دلار در بیش از 100 کشور جهان را پردازش می کند. بنابراین ، به راحتی و با حجم معاملات می تواند به یکی از ارزهای رمزپایه پذیرفته شده در جهان تبدیل شود. در اواسط ماه دسامبر ، Goldman Sachs امضا کرد تا از JPM Coin برای معاملات خود استفاده کند.

Uniswap

مالیات غیرمتمرکز به طور کلی یک سال عالی داشته است ، اما منصفانه است که بگوییم انتشار Uniswap V2 در ماه مه سال 2020 را به عنوان یک سال عطف از نظر تصویب ارز غیرمتمرکز تبدیل کرده است. در ماه اوت ، مبادله در بالای حجم معاملات Coinbase Pro قرار داشت و تا دسامبر به بیش از 50 میلیارد دلار در طول عمر خود دست یافت.

بعلاوه ، هنگامی که SushiSwap در ماه اوت راه اندازی شد ، Uniswap ناخواسته خود را قربانی موفقیت خود دانست. تبادل جدید به عنوان کلونی از کد Uniswap ظاهر شد اما رمزعبور خود را در پس زمینه نشان می دهد. این اقدام که “حمله خون آشام” نامیده می شود ، به نظر می رسد با تخلیه نقدینگی از بورس ، سلطه Uniswap را تهدید می کند. حتی بدتر ، این اقدام SushiSwap باعث ایجاد یک رشته از مبادلات کپی مشابه شد ، و چندین نفر در Smart Chain Binance که به تازگی راه اندازی شده است.

با این حال ، Uniswap آخرین خنده را پس از راه اندازی توکن خود در ماه سپتامبر ، با توزیع UNI برای هر کسی که تا کنون به نقدینگی سیستم عامل کمک کرده است ، خنداند. این اقدام به Uniswap کمک کرد تا در جنگ های نقدینگی پیروز شود و امروز نیز عملکرد بهتری نسبت به رقبای خود دارد.

اسپنسر دینویدی (Spencer Dinwiddie)

در سپتامبر 2019 بود که اولین گزارش در مورد بازیکن NBA اسپنسر دینویدی که قصد دارد تمدید قرارداد خود را به ارزش 34 میلیون دلار تعیین کند ، ظاهر شد. برنامه او فروش توکن های دیجیتالی مرتبط با قرارداد بود ، جایی که سرمایه گذاران می توانستند اصل و سود را دریافت کنند.

منصفانه است که بگوییم راه Dinwiddie برای فروش یک قرارداد توکنی بسیار دور از ذهن نبود. Dinwiddie پس از مخالفت با NBA ، خود را پیش گرفت و در ماه مه کمپین Gofundme را راه اندازی کرد ، تلاش کرد BTC به ارزش نزدیک به 25 میلیون دلار جمع آوری کند تا به هواداران شرکت کننده اجازه دهد سرنوشت حرکت بعدی تیم خود را تعیین کنند. با این حال ، وی پس از جمع آوری فقط 1160 دلار ، كه وی را به امور خیریه اهدا كرد ، این كارزار را تعطیل كرد. وی بعداً موفق شد 10 درصد از سهام عقد قرارداد NBA خود را به هشت سرمایه گذار بفروشد.

با این وجود ، منصفانه است که بگوییم پشتیبانی دینویدی از ارز رمزپایه به جلب توجه بیشتر آن کمک کرده است. بلیچر ریپورت او را “بیت کوین NBA” خواند.

GoodDollar

GoodDollar در سپتامبر توسط eToro راه اندازی شد ، یک پروژه تأثیر اجتماعی است که هدف آن ارائه درآمد پایه جهانی دیجیتال در مقیاس است. GoodDollar بر اساس بازده حاصل از سرمایه گذاری سبد دارایی های ذخیره ارز رمزنگاری شده در پروتکل های DeFi ، رمزهای خود را بنام G $ ضرب می کند. سپس آنها را به عنوان درآمد پایه روزانه توزیع می کند.

از زمان راه اندازی این پلتفرم در ماه سپتامبر ، این شرکت ادعا می کند که بیش از 40،000 نفر از 180 کشور را امضا کرده است و گفت که بیش از 14 میلیون تومانی توزیع کرده است. کاربران هنوز نمی توانند نشانه های خود را برای فیات تغییر دهند ، اما می توانند از آنها برای خرید خدمات آنلاین از طریق بازار فیس بوک GoodDollar که در حال حاضر نزدیک به 16000 عضو دارد استفاده کنند.

ایده درآمد پایه جهانی در حال حاضر از حمایت گسترده ای برخوردار بود ، از جمله از نامزد سابق ریاست جمهوری آمریکا ، اندرو یانگ. با این حال ، با توجه به اینکه بسیاری از مردم همچنان تحت تأثیر عواقب اقتصادی قرار دارند ، شیوع ویروس کرونا ویرایش بیشتری ایجاد می کند. بنابراین ، GoodDollar یک آزمایش جذاب برای تولید منبع پایدار بودجه برای UBI است.

COVID-19

در اینجا با ما همراه باشید – این آخرین ورودی بحث برانگیز است. اما نمی توان نادیده گرفت که بزرگترین بیت کوین گاو نر در طول تاریخ در زمانی رخ داده است که جهان در حال مبارزه با ویروس کرونا ویروس کرونا است. در ماه نوامبر ، Cointelegraph این واقعیت را برجسته کرد که تأثیر اقتصادی ویروس در تغییر برداشت از بیت کوین و پول دیجیتال نقش داشته است.

حتی قبل از آن ، آشکار شده بود که همه گیرها به لطف سفارش های در خانه و ردیابی شیفت هایی که به دنبال شیوع بیماری های قبلی بیماری در حال نوآوری دیجیتال است ، سرعت می بخشند. بالاخره ، این بن فرانکلین بود که برای اولین بار مشاهده کرد که “از ناملایمات فرصتی می آید.”

ظهور DeFi و حراج رمزنگاری حماسی 2020 ، پتانسیل واقعی ارزهای رمزپایه را برای کمک به توزیع مجدد ثروت و تولید راه های جدید با ارزش تأکید می کند. بنابراین ، اگر بتوان چیزی مثبت را از بحران فاجعه بار سلامت سال 2020 دور کرد ، بی فایده نبوده است.

با توجه به نکته مثبت تر ، که صرفاً از دریچه تصویب ارزهای رمزپایه دیده می شود ، سال 2020 بسیار امیدوار کننده بوده است. علاوه بر این ، همه نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد 2021 پس از آخرین اجرای حماسی گاو نر ، رویدادهای سال 2018 را تکرار نخواهد کرد. با توجه به این موضوع ، در اینجا منتظر اخبار جدید بیشتری از فضای رمزنگاری در سال آینده هستیم. به سلامتی ، و در امان باشید.

3 دلیل که چرا معامله گران انتظار دارند پس از افزایش قیمت بیت کوین به 24 هزار دلار ادامه یابد
سیتی گروپ ، 113٪ افزایش یافته است
اخبار, اخبار جهان, اخبارآلت کوین ها, اخباربلاکچین, اخباربیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست