سیتی گروپ ، 113٪ افزایش یافته است

با تشکر از بیت کوین ، سهام MicroStrategy از زمان پایین آمدن توسط سیتی گروپ ، 113٪ افزایش یافته است

سهام MSTR از 8 دسامبر که توسط تحلیلگر سیتی گروپ کاهش یافت ، تقریبا 113 درصد افزایش یافته است.

در 8 دسامبر سال 2020 ، Citigroup ، یکی از بزرگترین بانک های جهان ، سهام MicroStrategy (MSTR) را کاهش داد. از آن زمان ، با افزایش قیمت بیت کوین (BTC) ، سهام MSTR با افزایش 113.27٪ از 289.45 دلار به 617.31 دلار رسید.

در همین دوره ، سهام سیتی گروپ با 0.63٪ کاهش ، از 58.36 دلار به 57.99 دلار کاهش یافته است.

چرا سهام MicroStrategy علی رغم افت رتبه ، اینقدر قوی عمل کرده است؟

MicroStrategy دارایی های خزانه خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است ، و BTC را دارایی ذخیره خزانه داری می داند. در حال حاضر ، این بزرگترین دارنده شرکت های عمومی با بیش از 70K BTC به ارزش تقریبی 2.4 میلیارد دلار با قیمت های امروز است.

علاوه بر این ، در 9 دسامبر سال 2020 ، MicroStrategy اعلام کرد که 550 میلیون دلار سرمایه از اوراق قرضه قابل تبدیل جمع می کند.

در بیانیه رسمی ، MicroStrategy صریحاً گفت كه قصد دارد با درآمد حاصل از اوراق قرضه در بیت کوین سرمایه گذاری كند. همچنین این گزاره ای است که گفته می شود باعث شده Citi به پایین رده بندی MicroStrategy منجر شود. در این بیانیه آمده است:

“MicroStrategy قصد دارد سود خالص حاصل از فروش اسکناس در بیت کوین را مطابق با سیاست ذخیره خزانه داری خود تا زمان شناسایی نیازهای سرمایه در گردش و سایر اهداف عمومی شرکت سرمایه گذاری کند.”

در آن زمان ، تحلیلگر سیتی گروپ ، تایلر رادکه ، رتبه فروش را صادر کرد. وی اذعان کرد که بازگشت سرمایه MicroStrategy بیت کوین “چشمگیر” بوده است ، اما گفت که بازار بیش از قیمت اصلی تجارت شرکت را گران می کند. او نوشت:

“سرمایه گذاری بیت کوین MSTR از آگوست 20 تاکنون 250 میلیون دلار (یا ارزش 26 دلار در هر سهم یا + 20٪ نسبت به سهام) داشته است. هرچند چشمگیر ، در مقایسه با بازده 172 درصدی سهام کم رنگ می شود. با قیمت فعلی سهام ، تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که بازار در سناریوهای ارزیابی بسیار خوش بینانه برای تجارت اصلی و بیت کوین قیمت گذاری می کند. “

از دسامبر سال 2020 ، قیمت بیت کوین یک افزایش انفجاری را شاهد بود. در حالی که شک و تردید نسبت به تجارت اصلی MicroStrategy می تواند شایستگی هایی داشته باشد ، BTC در آخرین ماه سال شاهد یک تجمع بیش از 100٪ بود.

فقط در ماه دسامبر ، بیت کوین از 18،319 دلار به بیش از 42،000 دلار در Binance رسید و از اکثر دارایی های بازار سهام و رمزنگاری بهتر عمل کرد.

بعدی چیست؟

MicroStrategy همچنان یک شرکت مهم تجاری با ارزش میلیارد دلاری با تجارت اصلی قوی است.

اما تا زمانی که قیمت بیت کوین در کوتاه مدت افزایش یابد ، احتمالاً تأثیر مثبتی بر قیمت سهام MSTR خواهد داشت.

مایکل سایلور ، مدیرعامل MicroStrategy ، از موقعیت شرکت در مورد بیت کوین اطمینان کامل دارد و اغلب قیمت ها را خریداری می کند. در نتایج مالی سه ماهه چهارم سال 2020 ، Saylor نوشت:

“به جلو ، ما همچنان به برنامه ریزی برای نگه داشتن بیت کوین خود و سرمایه گذاری اضافی جریان نقدی در بیت کوین ادامه می دهیم. علاوه بر این ، ما روش های مختلفی را برای به دست آوردن بیت کوین اضافی به عنوان بخشی از استراتژی کلی شرکت خود کشف خواهیم کرد. “

چه کسی بیشترین استفاده را برای رمز ارزها و بلاکچین در دنیای واقعی در سال 2020 داشته است؟
22.3 میلیون آدرس بیت کوین در ماه ژانویه فعال بودند
اخبار جهان, اخباربیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست