کارشناس دولتی می گوید روسیه نیازی به داشتن اولین ارز دیجیتال ندارد

گویا روسیه در حال اتخاذ یک استراتژی سریع برای روبل دیجیتال است.

یک مقام روسی استدلال کرد که این کشور باید چهار سال پیش تحقیق در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی را آغاز کرده باشد تا ادعای رهبری در این زمینه را بکند.

با این حال ، به گفته دیمیتری پسکوف ، نماینده ویژه رئیس فدراسیون روسیه در زمینه توسعه دیجیتال و فناوری ، مزیت اولین عامل همچنین خطرات زیادی را از نظر ثبات مالی به همراه دارد.به گزارش سرویس خبری RBC در 23 اکتبر ، پسکوف اظهار داشت:

“ریسک مالی آنقدر زیاد است که به نظر من می رسد یک استراتژی سریع دوم بسیار موثرتر از تلاش برای اولین بودن است. بیایید ببینیم رهبر چه کاری می تواند انجام دهد ، و با چه موانعی روبرو خواهد شد. “

پسکوف اظهار داشت که اگر توسعه اکنون آغاز شود ، CBDC روسیه – یک روبل دیجیتال – طی سه تا هفت سال می تواند به واقعیت تبدیل شود.

بانک مرکزی روسیه در تاریخ 13 اکتبر رسماً مقاله مشورتی CBDC را منتشر کرد. متعاقباً ، آناتولی آکساکوف ، عضو دومای دولتی روسیه و نماینده اصلی تلاش های قانونی مربوط به رمزنگاری روسیه ، ادعا کرد که ارز دیجیتال در مرحله آزمایشی قرار خواهد گرفت. نیمه اول سال 2021. آکساکوف اطمینان دارد که روبل دیجیتال آینده “آینده است” ، در حالی که رمز ارزهای غیرمتمرکز مانند بیت کوین (BTC) هیچ آینده ای ندارند.

جروم پاول از فدرال رزرو ایالات متحده ادعا کرد که بهتر است این باشد که اول باشیم. بانک مرکزی نیوزیلند نیز موضع مشابهی را ابراز داشت و ادعا کرد که “قبل از صدور ارز دیجیتال ملی” در منطقه CBDC کارهای زیادی برای انجام وجود دارد.

مایکل سیلور ادعا می کند شرکتش بیت کوین را برای صد سال نگه می دارد
دوقلوهای وینکلوس می گویند ، افزایش قیمت بیت کوین تا 500 هزار دلار اجتناب ناپذیر است
اخبار, اخبار جهان, اخباربلاکچین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست